TOTBİD

Ortopedik Travma Şubesi

Değerli Meslektaşlarım,

Öncelikle 4 Ağustos 2019 tarihinde toplanarak Ortopedi Ailemizin önemli kurumlarından birinde camiamıza daha yoğun hizmet etme şansını bizlere veren genel kurulumuza çok teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Ertan Mergen ile başlanan bu yolda görevi devraldığımız Prof. Dr. Hakan Özdemir’in ardından Ortopedik Travma’nın doğru uygulamalarını “primum non nocere” temel kuralını her zaman göz önünde bulundurarak yaymak hedefimizde bizlere katacağınız güçle ilerleyeceğiz.

Bu hedefe ulaşmak için yapılacak tüm faaliyetlerde güncel bilgi ve teknolojileri iletişimin mevcut araçlarıyla sizlere kolay ulaşılabilir kılmak yanında, klinik uygulamalarınıza kolay yansıtılabileceğiniz yeni becerilerin edinilebileceği pratik uygulamalarla zenginleştirilmiş yüz yüze eğitim toplantılarının düzenlenmesi için çalışmalarımıza başladık.

Geleceğe iyi ve doğru uygulamaların aktarılacağı kalıcı eserler hazırlanması çalışmaları devam ederken yeni fikir ve projelerinizin yönetim kurulumuz tarafından büyük bir mutlulukla karşılanacağını, mümkün olanların gerçekleştirilebilmesi için her platformda gereken çabanın gösterileceğini içtenlikle bildirmek isteriz.

Sadece eğitim değil toplum sağlığı ile ilgili yürümekte olan projelerin sonuçlandırılması ve ileri dönük yenilerinin oluşturulmasında da yine değerli görüş ve katkılarınızın en önemli kaynağımız olacağını bir kez daha vurguluyoruz.

Ortopedik Travmatoloji Ailemize hizmet etmek ve Ailemiz tarafından verilen sağlık hizmetinin en iyisi olması için aynı amaçla çalışan tüm kurum, kuruluş, kişi ve topluluklarla birlikte çalışmanın gücümüzü arttıracağı bilinciyle, bu şekilde oluşturulacak, pekiştirilecek birlikteliklerin karşı konulamaz bir kuvvet doğuracağına olan inancımızı yineliyoruz. 

Birlikte yürütülecek çalışmalarla ülkemiz insanına ve mümkünse ulaşabileceğimiz tüm insanlara en güvenli ve en iyi ortopedi ve travmatoloji uygulamalarını ulaştırarak, ülkemiz Ortopedik Travmatoloji Ailesinin tüm dünyada layık olduğu bilinirlikte bulunmasını sağlamak ana hedefimiz olacaktır.

Sağlık ve mutluluk dileklerimizle

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...